Historia

W 1865 Heinrich Wilhelm Ratjen założył zakład w którym zajmował się produkcją skóry oraz kleju do niej. Tą datę możemy uznać za początek historii firmy, która dalej ewoluowała do dzisiejszej postaci H.B. Fuller- producenta marki Rakoll. W 1911 roku zakład został wykupiony przez chemika z Bremen, Heinricha Peschkena. W 1949 Heinrich Peschken przyjął na wspólnika swojego brata przyrodniego, Ernsta Stewnera, który odegrał kluczową rolę w dalszym rozkwicie firmy. Wtedy firma zajmowała się produkcją klejów pochodzenia zwierzęcego oraz żelatyny. Rok 1960 przyniósł największy rozwój firmy. Dzięki długoletnim badaniom i próbą udało się wyprodukować kleje białe oraz topliwe, które modernizowane do dziś mają szerokie zastosowanie w przemyśle. Następstwem wprowadzenia nowych produktów była ekspansja na inne rynki europejskie.

Dokładnie 4 lata później firma została wykupiona przez Schering AG, Berlin. W 1971 Schering połączył się z Isar-Chemie, Munich, w wyniku czego powstała firma ISAR-RAKOLL CHEMIE, z siedzibą w Nienburgu. W tym momencie powstała linia produktów pod marką RAKOLL. Przez lata ośrodek w Nienburgu rozwijany i modernizowany,stał się głównym ośrodkiem produkcyjnym ISAR-RAKOLL CHEMIE Group. W 1982 firma zmieniła po raz kolejny właściciela, do dziś jest nim H.B Fuller, Minnesota, USA. Dzięki temu H.B. Fuller stał się światowym potentatem w dziedzinie klejów przemysłowych. Jego produkty, w tym przede wszystkim RAKOLL są stosowane z powodzeniem w ponad 100 krajach świata.

Kleje

Nasze kleje cieszą się ogromną renomą oraz popularnością ze względu na bardzo wysoką i niezmienna jakość. Rakoll kieruje swoją ofertę do:

- producentów klejonki, płyt i kantówki okiennej

- przemysłu meblarskiego

- producentów drzwi i okien

- każdego zakładu stolarskiego

więcej

 

new zealand map